Wolumetria twarzy

fotoWolumetria to korekcja objętości tkanek miękkich twarzy. Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu zarysu twarzy. Pozwala odzyskać naturalną objętość w tych obszarach, w których następuje zmniejszenie ilości m. in. tkanki tłuszczowej.

Większość stosowanych wypełniaczy umożliwia skuteczne leczenie zmarszczek i drobnych linii, lecz produkty te nie pozwalają na poprawę i przywrócenie utraconej objętości odpowiednich regionów twarzy. Preparaty stosowane w wolumetrii są specjalnymi modyfikacjami kwasu hialuronowego:

  • są one dużo bardziej gęste,
  • wstrzykuje się je w głębsze warstwy skóry,
  • są trwalsze od typowych wypełniaczy (efekt utrzymuje się do 1,5 roku).

fotoPreparat jest wstrzykiwany igłą głęboko ku tkance podskórnej, a w niektórych obszarach, takich jak żuchwa lub podbródek, muszą sięgać kości. W trakcie zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz decyduje (w konsultacji z pacjentem) o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Implant jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta jest więc niewidoczny i niewyczuwalny. Aby dokładnie go rozprowadzić, dodatkowo wykonujemy delikatny masaż. Efekty zabiegu są natychmiastowe.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

 

Zabieg można wykonywać u pacjentów z następującymi wskazaniami:
foto

  • uwydatnienie kości policzkowych,
  • modelowanie policzków,
  • modelowanie podbródka.