Kwas hialuronowy

fotoWraz z upływem czasu zawartość kwasu hialuronowego stopniowo zmniejsza się, wskutek tego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Bruzdy nosowo-wargowe pogłębiają się, kąciki ust opadają, a policzki zapadają się.
Efekty po użyciu kwasu hialuronowego są natychmiastowe i naturalne. Zabieg polega na podaniu podskórnie żelu (kwasu hialuronowego), który nawilża i unosi naszą skórę. W ten sposób zmarszczka wygładza się lub całkowicie znika.


Jakie zmarszczki można wygładzić wykorzystując wypełniacze z kwasem hialuronowym ?

Za pomocą produktów zawierających kwas hialuronowy można:

  • usunąć zmarszczki i drobne bruzdy np. opadające kąciki ust, pogłębiające się bruzdy wokół nosa i ust
  • wypełnić zapadnięte policzki i złagodzić kontury twarzy, korygować asymetrię twarzy
  • powiększyć i modelować usta, jednocześnie nawilżając i ujędrniając je
  • poprawić kondycję skóry i podtrzymać wiotczejące policzki (mezoterapia i wolumetria z zastosowaniem kwasu hialuronowego, nici hialuronowe tzw. bezoperacyjny lifting twarzy)
  • zapobiec powstawaniu zmarszczek i drobnych bruzd, nawet w okolicach ciała o najdelikatniejszej skórze, takich jak szyja i dekolt.

foto

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który występuje w skórze każdego człowieka. Wiąże on wodę, przez co utrzymuje właściwy poziomu nawilżenia i jędrności skóry. Zapobiega to wiotczeniu i marszczeniu skóry. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest dużo, co m.in. gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego obserwujemy poprawę jakości skóry tzn. twarz staje się gładsza, bardziej nawilżona nawet rok i dłużej po zabiegu.

Na czym polega wolumetria twarzy?

fotoZabieg zwany wolumetrią polega na podaniu kwasu hialuronowego w obrębie policzków w celu zaznaczenia kości jarzmowych, nadania objętości zapadającym sie policzkom, podniesieniu wiotczejącej skóry w dolnej części twarzy szczególnie przy ustach (tzn. usuwanie  „chomiczki”) oraz i wymodelowania owalu twarzy.

Z wiekiem u każdego człowieka dochodzi do spłaszczenia policzka, utraty objętości w okolicy doliny łez, wtedy nasza twarz odbierana jest przez innych jako poważna, smutna, a nawet stara i chora.

Volumetria poprawia również okolicę łez, która z wiekiem zapada się uwidaczniając zagłębienia pod oczami, co nadaje nam zmęczony wyraz twarzy. Dzięki podaniu kwasu hialuronowego dolinę łez sprawiamy, że nasza buzia wygląda pogodnie, wesoło i dużo młodziej. W języku medycznym wypełnianie doliny łez tworzy tzw. podparcie w okolicy oka, co również procentuje tym, że u niektórych pacjentów worki i sińce pod oczami stają się mniejsze.

Zabieg wolumetrii podobnie jak nici hialuronowe wyraźnie odmładza i poprawia rysy twarzy zachowując przy tym naturalny wygląd. Największą zaletą jest mała inwazyjność zabiegu i mozliwość powrotu do codzinnych zajęć nawet tego samego dnia.

Jak przebiega zabieg? Czy mogą wystąpić efekty uboczne po zabiegu?

Zabieg z kwasem hialuronowym jest mało inwazyjny i bezpieczny. Trwa około 30 minut. Zabieg polega na podawaniu do skóry lub tkanki podskórnej w odpowiednich miejscach kwasu hialuronowego, który ma konsystencję żelu. Później lekarz masuje tę okolicę, aby materiał nie był wyczuwalny. Zabieg nie jest bolesny, jeśli zastosujemy wcześniej w gabinecie odpowiedni krem znieczulający lub skorzystamy z zastrzyku znieczulającego.

Po zabiegu czasem zdarza się, że dochodzi do lekkiego zaczerwienienia, obrzęku lub siniaczków, która zanikają po kilku dniach i nie wymagają leczenia. Dla szybszego wchłanianie siniaczków można stosować preparaty np. Lioton 1000, Auriderm XO oraz przykładać chłodne okłady.

Jak długo będą utrzymywały się efekty?

Efekty po zabiegu z kwasem hialuronowym zależą indywidualnie od każdego pacjenta, od stanu jego skóry oraz od użytego materiału. Zwykle efekty utrzymują się 6-12 miesięcy. Przy użyciu preparatów najgętszych, stosowanych do volumetrii i liftingu bezoperacyjnego. twarzy efekty mogą być jeszcze dłuższe nawet do 18 miesięcy. Wypełniacze z kwasem hialuronowym wchłaniają się stopniowo, prawie niezauważalnie. Po wchłonięciu się preparatu, poprzez ciągłe i aktywne nawodnienie, widoczna jest poprawa w jakości skóry, elastyczności i napięciu nawet długo po całkowitym wchłonięciu kwasu hialuronowego.

Kiedy najlepiej modelować i powiększać usta?

Z wiekiem usta zmniejszają się, marszczą i tracą swój koloryt. Kwas hialuronowy nie służy tylko do powiększania ust, ale również do likwidacji zmarszczek wokół ust, opadających kącików, nawilżenia, poprawy jędrności i  korekcji asymetrii ust, jeśli jedna z warg jest węższa.
foto
Do nawilżania i delikatnego powiększania ust obecnie najchętniej przeprowadzam zabiegi z zastosowaniem preparatu Juvederm Ultra Smile, ponieważ daje on niezwykle naturalny wygląd ust. Jest miękki, niewyczuwalny w ustach. Efekt zabiegu jest bardzo naturalny. Za te szczególne właściwości preparat ten został nagrodzony perłą dermatologii estetycznej w 2010.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów z ustabilizowanym kwasem hialuronowym?

Są to choroby autoimmunologiczne, aktywne zakażenia skóry w miejscu wstrzyknięć np. opryszczka, bliznowce, ciąża i karmienie piersią.